Інструктор з фізичного виховання
Здоров'я дитини - багатство родини!
Здоров'я народу - багатство країни!
Найбільшою цінністю для людини є
її життя та здоров'я!
Шевчук Тетяна Олегівна
інструктор з фізичного виховання
Давайте познайомимося! Я - інструктор з фізичного виховання, добре володію методикою фізичного виховання дошкільнят, будую роботу на принципах системності і наступності в роботі, чітко диференціюю вимоги та шляхи співпраці з дітьми різних вікових груп. В своїй роботі використовую елементи методики М. Єфименка, веду облік та проводжу індивідуальну роботу з часто хворіючими дітьми. Належну увагу приділяю питанню взаємодії з батьківським колективом щодо формування здорової особистості дошкільника, надаю якісної психолого-педагогічної допомоги сім’ям. Під керівництвом старшої медичної сестри вихователі використовують методи первинної профілактики захворювань. Після денного сну в садочку на дітей чекає ,,доріжка здоров’я”, виконують гігієнічну та корегуючу гімнастику. Як у заняттях з фізичної культури, так і впродовж всього дня (в ранкові та вечірні години, між заняттями, на прогулянках) проводяться з дітьми рухливі ігри та ігрові вправи; спортивні ігри та вправи ігрового характеру. Цілеспрямована робота дошкільного закладу з фізичного виховання, система оздоровчих заходів забезпечують якісну базову підготовку дітей до шкільного життя. Вихованці всіх груп відповідно віку, володіють основними рухами (стрибки, метання, лазіння) виконують різні види ходьби і бігу.
Важливе місце в забезпечені достатньої активності дошкільнят займають прогулянки, пішохідні переходи, проведення спортивних свят та розваг, днів здоров’я.
До ваших послуг мій сайт "Граємось, розвиваємось, сили набираємось". Він стане у нагоді фізінструкторам, вихователям закладів дошкільної освіти та батькам, які прагнуть, щоб навчання дітей було всестороннім, цікавим і сучасним.
Посилання на сайт:
Пропоную вашій увазі до перегляду:
ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ
ПРИРОДНІ УМОВИ ЗДОРОВ′Я
-
правила поведінки у побуті, на вулиці, у природі, вміння розрізняти лікарські, отруйні рослини та гриби;
-
безпечне поводження біля річки, під час грози, ожеледиці, ураганів.
-
правила безпечного користування водою, оздоровчі якості різних станів води та деяких розчинів;
-
оздоровчі можливості кам′яної солі, глини, каменю, деяких мінералів;
-
вплив газів на процеси дихання (кисень, водень, азот, метан, хлор);
-
вплив на організм людини тиску й температурного режиму;
-
не розповідати страшних казок, не грати в рухливі ігри;
-
для сну необхідні свіже повітря, тиша і відсутність яскравого світла.
“Усі життєві процеси мають лише одну мету – підтримання постійних умов життя у внутрішньому середовищі”
Клод Бернар
В щоденному житті дитини варто використовувати різноманітні оздоровчі технології. Більшість з них прості у застосуванні, викликають велику емоційну насолоду, а головне — мають ефективний комплексний вплив на процес формування здоров'я дітей. Поняття «здоров'язберігаюча технологія» має узагальнений характер і передбачає комплексну систему впливу на дитину з погляду збереження її здоров'я та базову вимогу до вибору всіх освітніх технологій. Серед інноваційних оздоровчих технологій у ЗДО слід виокремити фітболгімнастику, вправи на тренажерах, ритмічну, художню гімнастику, гімнастику ушу, пальчикову гімнастику (вправи, ігри, картинки), дихальну та звукову гімнастику, гімнастику для м'язів очей, імунну гімнастику, психогімнастику (вправи, етюди, пантоміми) тощо. Оздоровчі технології, що використовуються:
-
сприяють удосконаленню функцій рівноваги та рухового контролю;
-
сприяють зміцненню та розслабленню м'язів;
-
використовуються для тренування серцево-судинної та дихальної систем.
Вправи фітболгімнастики можна виконувати з різних вихідних положень: сидячи на м'ячі, лежачи на м'ячі обличчям униз з опорою на кисті рук і стопи ніг, стоячи і тримаючи м'яч у руках. Для уникнення перевтоми дітей під час виконання певної вправи важливо зважати на їх фізіологічні особливості розвитку. Наприклад, дітям складно утримувати рівновагу на великому м'ячі, тому тривалість виконання вправи, сидячи на м'ячі, має бути:
-
для дітей 3—5-ти років не більше 3—4 хв;
-
для дітей 5—7-ми років не більше 5—7 хв.
Фітболгімнастику можна використовувати в усіх вікових групах. Проводиться вона як з усією групою дітей, так і з підгрупами (5—7 дітей) та індивідуально. Підвищує ефективність виконання фізичних вправ на м'ячах використання музичного супроводу, художнього слова та наявність сюжету, яким об'єднані всі рухові дії. Завдяки цьому у дітей підвищується інтерес до виконання фізичних вправ і рухових дій, покращується якість їх виконання.
ФІЗИЧНЕ ЗДОРОВ′Я ЛЮДИНИ
Загартовування є обов′язковою складовою здорового способу життя. Загартовувати – значить зробити організм фізично й морально міцним, стійким, витривалим. Основні засоби загартовування: повітря, сонце, вода, ходіння босоніж, самомасаж. Загартовування повинно стати невід′ємною часткою режиму дня дитини. Основними компонентами режиму дня є:
-
сон;
-
перебування на свіжому повітрі (прогулянки);
-
ігрова діяльність;
-
заняття;
-
відпочинок;
-
вживання їжі;
-
особиста гігієна.
Правильним режим дня вважається лише тоді, коли він попереджає розвиток втоми, підвищує загальну опірність організму. Природним фактором здоров′я є прогулянка на свіжому повітрі, яка поліпшує апетит, сон, настрій. Важливо формувати у дітей звичку якомога довше перебувати на свіжому повітрі.
-
щоденно разом із дітьми виконувати комплекс вправи ранкової гімнастики, гігієнічні й загартовувальні процедури;
-
навчити дітей раціонально використовувати свій час;
-
під час прогулянок організовувати рухливі й спортивні ігри;
-
щоденно оглядати шкіру дитини;
-
кататися на велосипеді, ходити на лижах, грати з дорослими в м′яча, бадмінтон тощо;
-
здійснювати прогулянки до лісу, парку, в поле, на берег річки, організовувати туристичний похід;
-
формувати правильну поставу, починаючи з дня народження дитини;
-
виховувати у дитини витривалість для профілактики простудних захворювань.
Правильно організовуйте сон дитини:
-
постіль не повинна бути надто м′якою, а подушка – високою, щоб у дитини не з′явилися дефекти постави;
-
лягати спати і вставати у певний час;
-
гуляти перед сном 5-10 хвилин, кімнату добре провітрювати;
-
не збуджувати дитину перед сном, не пити міцного чаю, кави, не дивитися телевізор, не розповідати страшних казок, не грати в рухливі ігри;
-
для сну необхідні свіже повітря, тиша і відсутність яскравого світла.